Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

 

1.1- SATICI

Ünvanı : Boutique EMİNE

Adres : Öveçler Mah. Kabil Cad. No:49 Çankaya / Ankara

Telefon : 0553 605 27 22

E-mail : [email protected]

 

1.2 -ALICI

Adı/soyadı/Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

 

 

Sepet Bilgileri :

{%SEPET_BILGILERI%}

 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.butikemine.com alan adlı web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, tüm bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.butikemine.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

İş bu kısımda Sözleşme konusu ürün/hizmetin çeşidi, adedi, markası, modeli, rengi, satış fiyat ve teslimata ilişkin temel özellikleri açıklanmaktadır.

 

Ürün Adı , kodu : ? adet

Toplam Satış Bedeli : ?. -TL

Ödeme Şekli ve Planı : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)

Teslim Edilecek Kişi :

Telefon numarası :

Teslim Edilecek Adres :

Fatura Edilecek Kişi/Kurum :

Fatura Adresi :

Vergi Dairesi :

Vergi Sicil Numarası :

Kargo Ücreti : ? -TL

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait www.butikemine.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini, iş bu sözleşme hükümlerini kabul ettiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal (30) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına ve kargo firması dağıtım süresine bağlı olarak 1/7 günlük süre içinde (Haftanın belirli günleri kargo dağıtımı yapılan adresler ile kargo dağıtım alanı dışında bulunan adresleri kapsamamaktadır) ALICIYA veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda okunduğuna dair teyit edilmiş ve bedelinin ALICININ tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi ile yükümlü değildir.

4.5- Ürünün tesliminden sonra ALICIYA ait kredi kartının herhangi bir sebepten ötürü bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün (3) gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu hallerde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.6- Malın teslimat masrafları (kargo bedeli) ALICI ya aittir.

4.7- Malın kargo bedava olarak gönderildiği durumlarda, kapıda ödeme ücreti ve değişim kargo bedeli ALICI ya aittir.

4.8- Yapılan satış işlemlerinde kargo bedava uygulaması değişimi yapılan ürünlerinde geçerli değildir.

4.9- www.butikemine.com sitesi üzerinden satışı yapılan ürünlerde beden değişimi veya başka ürünle DEĞİŞİM imkânı bulunmakta olup, ALICI kargo masraflarını karşılamak koşulu ile on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Bu konuda bilgilendirme yapılmadığını gerekçe gösteremez. ALICI sipariş verdiği zaman bu koşulu kabul eder.

4.10- ALICI değişim talebini ürünü teslim aldığı gün içerisinde, SATICI ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak, değişim istediği ürünü teslim aldığı tarihten itibaren (3) gün içerisinde SATICI nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile göndermelidir.

4.11- AYIPLI MAL kargo değişim ücreti SATICIYA aittir. ALICI, satın aldığı ürünün ayıplı olması halinde durumu ürünü kargo firmasından TESLİM ALDIĞI GÜN İÇERİSİNDE yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile SATICIYA bildirimde bulunmalı ve ürünü teslim aldığı tarihinden itibaren (3) gün içerisinde SATICININ anlaşmalı olduğu kargo firması ile göndermelidir. Aksi takdirde kargo teslimat giderleri ALICI tarafından karşılanacak ve değişim talebi kabul edilmeyecektir. Satıcı ürünün durumunun tespiti için ALICIDAN ürünün fotoğraf /görselini isteyebilir.

4.12-ALICInın Değişim talebi esnasında ürün fiyatında meydana gelecek indirim veya fiyat artışı durumunda satış fiyatı esas alınır.

4.13- ALICI, satın aldığı ürününe ilişkin değişim talebini ürünü kargo firmasından TESLİM ALDIĞI GÜN İÇERİSİNDE SATICIYA yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak, ürünün kendisine teslim tarihinden itibaren (3) gün içerisinde SATICININ anlaşmalı olduğu kargo firması ile kargo bedelini ödeyerek göndermelidir.

4.14- ALICININ aynı anda veya değişik zamanlarda verdiği bir veya daha fazla siparişi teslim almayarak, ilgili kanun ve yönetmelik hükümlerini kötüye kullanması durumunda SATICI uğradığı zararı yasal yollarla tazmin hakkını saklı tutar.

4.15- ALICININ satın aldığı ürünün ayıplı olduğunu bildirerek değişim istemesi durumunda, SATICI ürünün ayıplı olup olmadığı, ürünün teslimat sonrası ALICININ kulanım ve hatasından dolayı zarar görüp görmediği veya ALICI dan kaynaklı kusur gibi hususlarının tespiti için bilirkişi raporu tanzim ettirme hakkını saklı tutar. Yapılan bildirime aykırı bir durum tespit edilmesi durumunda Bilirkişi Rapor Ücreti ALICIDAN talep edilir.

4.16- ALICI ELİNDE TUTTUĞU VE SATICIYA GÖNDERMEDİĞİ ÜRÜN İÇİN DEĞİŞİM TALEBİNDE bulunamaz.

4.17- Ürün değişim talebi halinde, ALICI'ya veya 3.kişiye teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur, ayrıca zarar görmemiş haldeki ürün, kutusu, kullanma kılavuzları, aksesuarlar, varsa bahse konu ürün ile birlikte verilen hediyeler de SATICI’ ya ulaştırılmalıdır. Fatura aslı gönderilmez ise değişim talebi kabul edilemez.

4.18- Alıcı değişim yapacağı ürünü Satıcının talep ettiği anlaşmalı kargo şirketi ile göndermediği takdirde Satıcı tarafından ödenen kargo bedeli değişimi yapılan ürün bedeline yansıtılır ve ya ALICI dan talep edilecektir.

4.19- Satın alınan ürünlerin değişimi ve iadesinin yapılabilmesi için; ambalajının açılmamış, bozulmamış ve orijinal kutusunda bulunması, ürün etiketinin üzerinde bulunması, ürünün kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, evsaf ve özelliğini kaybetmemiş, sağlık ve hijyen açısından yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş,  giyilmemiş ve denenmemiş, 2. el ürün durumuna düşmemiş olması şartına bağlıdır. Ayrıca;

4.19.1-Tüketici istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin değişim hakkını kullanamaz.

4.19.2- ABİYE ürünlerinde diğer ürünlerden farklı olarak SADECE beden değişimi yapılmakta olup, bu ürünlerin başka renk veya model ürünle değişimi kabul edilmeyecektir.

4.19.3- Tadilat veya onarım gören, orijinal şekli bozulan Kıyafetlerde değişim kabul edilmeyecektir.

4.19.4- Kemer, broş, toka, kolye gibi aksesuarlarla satılan ürünlerin aksesuarlarının tam olarak gönderilmeyen ürünlerin değişimi kabul edilmeyecektir.

4.19.5- ALICI sipariş ettiği ürün kargosunu teslim aldığı sırasında, kargo paketini fiziki olarak kontrol etmek, kargo ambalajında açılma, yırtılma, yanma, lekelenme ve orijinalliğinde bozulma tespit etmesi durumunda, Kargo hasar tutanağı talebinde bulunmak ve durumu derhal SATICI’ya bildirmekle sorumludur. Aksi takdirde SATICI ürün hasarlarından sorumlu tutulamaz.

4.19.6- Outlet, İndirimli, seri sonu, sezon sonu ve kampanyalı ürünlerde değişim veya iade kabul edilmeyecektir.

4.19.7- ALICI tarafından www.butikemine.com web sayfasından, eminetoktay_butik instagram hesabından ve firmamıza ait whatsap hatları üzerinden sipariş verdiğinde iş bu Satın Alma Koşullarına ilişkin ilgili bölümleri okuyup anladığını kabul eder.

4.20- Değişim veya iadesi talep edilen malın kargo sürecinde uğrayacağı hasar veya kargonun kaybolması durumlarında sorumluluk ALICI ya aittir.  Gerekli kargo zarar tazmin işlemleri ve takibi alıcının sorumluluğundadır. Bu konuda ALICI SATICI dan herhangi bir iade-değişim  talebinde bulunamaz.

4.21- Uzak mesafe sözleşmesi ALICI ya mail ortamında gönderilmekte olup, ALICI sipariş esnasında uzak mesafe sözleşmesini okumalı ve sözleşmenin kendisine gönderilebilmesi için aktif bir mail adresi vermelidir. ALICI mail adresi bilgisi girmemesi, yanlış veya eksik mail adresi bilgisi girmesi durumunda mesafeli satış sözleşmesi hakkında gerekli bilgilendirme yapılmadığını iddia edemez,

4.22- Uzak mesafeli satış sözleşmesi, cayma ve iade koşulları ile kargo bilgileri www.butikemine.com web adresinde yer almaktadır.

Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, malı/hizmeti, siparişinden itibaren en geç 1 ila 20 (bir/yirmi) gün içinde ALICIYA iletilmek üzere kargo firmasına teslim eder.

 

 

MADDE 5- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar SATICININ yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICININ yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş olacaktır.

 

SATICI

Ünvanı : Boutique EMİNE

Adres : Öveçler Mah. Kabil Cad. No:49-A Çankaya/ANKARA

Telefon : 0553 605 27 22

E-mail : [email protected]

 

ALICI

{%ALICI_ADI%} {%ALICI_SOYADI%}

{%ALICI_ADRESI%}

 

Alışveriş Sepetim