İptal ve İade Koşulları

GARANTİ KOŞULLARI

Garanti Belgesi Yönetmeliğine göre giyim ve tekstil ürünleri garanti kapsamı dışındadır. 13.06.2014 ve Resmî Gazete Sayısı: 29029


ÜRÜN DEĞİŞİM KOŞULLARI:

www.butikemine.com üzerinden, İnstagram veya Whatsapp hattımızdan sipariş edilerek alınan ürünlerin beden değişimi yapılabileceği gibi başka ürünle de değişim yapılabilir. Satın alınan ürünle ilgili değişim talebi olması halinde, ürünü teslim aldığınız gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden yada whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişim kurmanız ve (3) gün içerisinde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Değişim ürünü firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile bize ulaştırılmalıdır. Değişim kargo bedeli müşterilerimize aittir. Firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi haricinde gönderilen ürünler ve değişim talebi iletilmeden gönderilen ürünlerin değişimi yapılmaz ve kargoları kabul edilmez.

 1. Değişimi talep edilen ürünün; bozulmamış, kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, evsaf ve özelliğini kaybetmemiş, giyilmemiş olmalı, sağlık ve hijyen açısından uygun olmalı ve yeniden satışa sunulabilir olmalıdır.
 2. Abiye ve benzeri Özel günlerde giyilen ve gündelik hayatta kullanılmayan kıyafetlerin sadece beden değişimi yapılmaktadır. Bu ürünlerin başka bir ürünle ya da başka renk abiye ile değişimi kabul edilmemektedir.
 3. Satın alınan ürünün hatalı ve defolu çıkması halinde ürünü teslim aldığınız gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden yada whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile birebir aynı ürün olmak şartıyla ücretsiz olarak değiştirilecektir. Satıcı ürünün durumunun tespiti için ALICIDAN ürünün fotoğraf ve görselini isteyebilir.
 4. Değişim kargosu siparişi veren kişi(isim) tarafından gönderilmelidir. Farklı bir isimle gönderilen ve bu konuda satıcıya bilgi verilmeyen değişim taleplerinde meydana gelecek gecikmeden ALICI sorumludur.
 5. Sipariş edilen ürünün hatası tüketicinin ürünü hatalı kullanmasından, (yıkama talimatına uyulmaması sonucu üründe çekme, kısalma, daralma meydana gelmesi, kesici yırtıcı aletle meydana gelebilecek hasarlar, ürünün denendiği esnada ürün dikişlerinde patlama ve üründe yırtılma meydana gelmesi, ürün üzerine yiyecek içecek vb. dökmesi, ürünü kullanarak üzerine parfüm deodorant vb. sıkması gibi) veya malı tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasından oluşmuşsa ve ya ürün kullanılmışsa, ürünün sıfır ürün olma özelliğini kaybederek ikinci el bir ürün olacağı için değişimi yapılmaz.
 6. ALICI’nın Değişim talebi esnasında ürün fiyatında meydana gelecek indirim veya fiyat artışı durumunda SATIŞ FİYATI esas alınır.
 7. ALICININ aynı anda veya değişik zamanlarda verdiği bir veya daha fazla siparişi teslim almayarak, ilgili kanun ve yönetmelik hükümlerini kötüye kullanması durumunda SATICI uğradığı zararı yasal yollarla tazmin hakkını saklı tutar.
 8. ALICININ satın aldığı ürünün ayıplı olduğunu bildirerek değişim istemesi durumunda, SATICI ürünün ayıplı olup olmadığı, ürünün teslimat sonrası ALICININ kulanım ve hatasından dolayı zarar görüp görmediği veya ALICI dan kaynaklı kusur gibi hususlarının tespiti için bilirkişi raporu tanzim ettirme hakkını saklı tutar. Yapılan bildirime aykırı bir durum tespit edilmesi durumunda Bilirkişi Rapor Ücreti ALICIDAN talep edilir.
 9. ALICI ELİNDE TUTTUĞU VE SATICIYA GÖNDERMEDİĞİ ÜRÜN İÇİN DEĞİŞİM TALEBİNDE bulunamaz.
 10. Ürün değişim talebi halinde, ALICI'ya veya 3.kişiye teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur, ayrıca zarar görmemiş haldeki ürün kutusu, kullanma kılavuzları, aksesuarlar, varsa bahse konu ürün ile birlikte verilen hediyeler de SATICI’ ya ulaştırılmalıdır. Fatura aslı gönderilmez ise değişim talebi kabul edilemez.
 11. Alıcı değişim yapacağı ürünü Satıcının anlaşmalı kargo şirketi ile göndermediği takdirde Satıcı tarafından ödenen kargo bedeli değişimi yapılan ürün bedeline yansıtılır. Alıcının değişim istediği ürünü Satıcının anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, SATICI malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan sorumlu değildir.
 12. Ürünler değişimi yapılabilmesi için değişim için gönderilen ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış,  ürünün kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, evsaf ve özelliğini kaybetmemiş, sağlık ve hijyen açısından yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş,  giyilmemiş ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.
 13. Tüketici istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin değişim hakkını kullanamaz.
 14. Tadilat veya onarım gören, orijinal şekli bozulan Kıyafetlerde değişim kabul edilmeyecektir.
 15. Kemer, broş, toka, kolye gibi aksesuarlarla satılan ürünlerin aksesuarlarının tam olarak gönderilmeyen ürünlerin değişimi kabul edilmeyecektir.
 16. ALICI kargo teslimatı sırasında kargosunu fiziki olarak kontrol etmek, kargo ambalajında açılma, yırtılma, yanma, lekelenme ve kargo ambalajının orijinalliğinde bozulma tespit etmesi durumunda Kargo hasar tutanağı talebinde bulunmak ve durumu derhal SATICI’ya bildirmekle sorumludur.
 17.  İndirimli ve kampanyalı ürünlerde değişim kabul edilmeyecektir.
 18. ALICI tarafından “www.butikemine.com” web sayfasından, “eminetoktay_butik” instagram hesabından ve whatsapp hattından sipariş verdiğinde iş bu Satın Alma Koşullarına ilişkin ilgili bölümlerin okuyup anladığını kabul eder.

ÜRÜN İPTAL KOŞULLARI:

www.butikemine.com üzerinden satın alınan ürünler kargoya verilmeden önce herhangi bir şarta bağlı kalınmaksızın iptal edilebilir.

ÜRÜN İADE KOŞULLARI:

       www.butikemine.com SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞI YAPILAN ÜRÜNLERDE BEDEN DEĞİŞİMİ VE YA BAŞKA ÜRÜNLE DEĞİŞİM İMKÂNI BULUNMAKTA OLUP, FİRMAMIZ TARAFINDAN ÜRÜN VEYA PARA İADESİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. ALICI SİPARİŞ VERDİĞİ ZAMAN BU KOŞULU KABUL EDER.

Alışveriş Sepetim